poniedziałek, 10 marca 2008

Wieści lotnicze

Okazuje się, że  nie można omijać tematów związanych z lotnictwem..
W Gdańsku nie będzie bazy linii Centralwings. Co za tym idzie - nie będzie miejsc pracy. Przypominam, że zbiega się to z decyzją EasyJeta o likwidacji połączeń z Gdańska. Coś niezbyt szczęśliwie zaczyna się ten rok dla lotniska.
Szczegóły: Baza Centralwings wyleciała

Jednak nie samymi złymi wiadomościami jestesmy karmieni. Lufthansa otwiera połączenie z Gdańska do Frankfurtu - jednego z głównych portów Europejskich. Oznacza to, że z Trójmiasta będzie można - z przesiadką - dotrzeć do największych miast świata.
Źródło:Z Rębiechowa przez Frankfurt Lufthansą w świat

Na podstawie powyższych informacji trudno ocenić zabiegi Gdyni o własne lotnisko. Okazuje się, że - jeśli dobrze rozumiem polityków - będzie łatwiej je stworzyć, choć nie do końca. Wojskowe tereny mają być przekazane we władanie marszałkom - co ma przyspieszyc decyzje podobne do tych z Gdyni. Ale pomorski marszałek patrzy niechętnie na kolejne lotnisko. I to jest czynnik hamujacy. Dodatkowo raport przygotowany przez PwC mówi, ze gdyński port może być dochodowy dopiero od 2011 - wcześniej konieczne będzie dopłacanie około 2 mln PLN rocznie. A Gdynia chce mieć lotnisko - i to pierwsze w Polsce przystosowane do hydroplanów.
Więcej: Gdynia poczeka na lotnisko
Blogged with the Flock Browser

0 komentarzy do przeczytania:

 
www.speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com