wtorek, 30 września 2008

Kolorowa Zaspa


Jak już wspominałem w marcu, artyści z klubu "Plama" mieli zamiar przyozdobić w jakiś sposób smutny przystanek SKM Gdańsk Zaspa. Projekty, które wtedy były udostępnione, zakładały pomalowanie sufitu i filarów stacji.
Tymczasem artyści postanowili pomalować ławki. W ramach projektu "Świeżo malowane" zrobili to w niesamowicie zabawnie. To, w jaki sposób zmienił się ten przystanek, można docenić nawet z okien kolejki, jadąc w stronę Gdańska lub Gdyni. A gdy się wysiądzie już z kolejki, aż chce się podejść do każdej z ławek, aby zobaczyć, jak kolorowo została ona przyozdobiona przez artystów.
Oto na jednej z ławek można...wysiadywać jajka!

Na innej namalowano komiks, nad którym pochyliło się już wielu podróżnych, starając się uchwycić historię w nim opowiedzianą.

Jest też ławeczka ze zlewami i kranami...

Zachęcam do odwiedzenia Zaspy i obejrzenia tej niecodziennej galerii. SKM już zapowiedziała, że jeśli pomysł się przyjmie, rozważy pokolorowanie w ten sposób innych przystanków.

4 komentarzy do przeczytania:

Hekko pisze...

Świetny pomysł ;-) Tak powinno być w każdym mieście ;-)

gregpo pisze...

ALe wtedy już nie było by takie świetne ;)

Wladca pisze...

lol, skoro to zaspa, to rozpiepszą to raz dwa

Anonymous pisze...

Oj tak, za Zaspie szybko pseudoartyści dodadzą swoje "conieco"... zresztą nie tylko tam. Nowy przystanek w Gdyni amatorzy niszczenia wtrącili już swoje 3 grosze i pobazgrolili dla zasady w kilku miejscach ściany. Wg mnie powinni w ramach kary takim oszołomom kazać to odmalować i jeszcze zapłacić za farby...

 
www.speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com